Denné líčenie – tipy a rady

Klaudia Krivosudska MUA

In Líčenia Posted

Nosiť make up počas denného svetla nemusí byť vždy jednoduché.

Väčšina z nás používa denné líčenie, aby zakryli nejaké tie nedostatky a vyzerali trošku lepšie, živšie či reprezentatívne v práci a celkovo v každodennom živote.

Ale výber nesprávnych farieb, textúr a produktov pre danú pleť môže mať presne opačný účinok.

Nie každý deň máte čas zveriť sa do šikovných rúk vizážistov.

Aby som Vám pomohla vyzerať absolútne perfektne každý všedný deň (zvládne to doma azda každý), pripravila som si pre Vás pár základných a užitočných rád, ktoré Vám pomôžu pri aplikácii denného líčenia.

Vždy používajte krém s SPF ochranou

Najdôležitejším pravidlom pred aplikáciou akéhokoľvek produktu je aplikovať krém s SPF faktorom, respektíve s ochranou proti slnku. Namiesto ťažkých parfumovaných krémov máte dnes už k dispozícii aj tekutý podklad s obsahom SPF.

Držte sa čo najďalej od tmavých očných liniek

Ak chcete predsa len linku aplikovať, uprednostnila by som hnedú. Samozrejme, že každá žena chce, aby jej oči vynikli a zaujali na prvý pohľad. Tmavú očnú linku môžete počas dňa veľmi ľahko nahradiť decentne ligotavými očnými tieňmi. Spolu s výraznou špirálou budú Vaše oči neprehliadnuteľné.

Žiarivé rúže či lesky na pery sú Vaši najlepší priatelia

Žiarivá farba rúžu Vám rozžiari tvár behom sekundy. Poradila by som Vám vyhnúť sa cez deň ceruzke na pery a aplikovať rúž priamo na ne. Lepšie je použiť krémovú formu rúžu pred matnou nakoľko dlhšie vydrží.

Nikdy nepoužívajte umelé mihalnice počas dňa

Mrzí ma, že musím milovníčky umelých mihalníc sklamať, ale ich používanie počas dňa je viac ako nevhodné. Namiesto toho radím použiť kombináciu špirál, ktoré Vám natočia a zároveň aj predĺžia mihalnice. Taktiež máme v dnešnej dobe veľa možností ako napríklad napustenie mihalníc, či trvalú na mihalnice.

Preskočte zbytočne ťažký „kontúring”

Príliš detailný a ťažký kontúring je pre denné líčenie priveľa. Namiesto kontúringu skúste len aplikovať bronzer, ktorý vás rozjasní a zvýrazní prirodzené črty Vašej tváre. Bronzer aplikujte na lícne kosti rovnomerne a požadovaný „natural glow“ je na svete.

0 Comments

Leave a Comment