Ombré pery zvládne každý. Ako na to?

Klaudia Krivosudska MUA

In Líčenia Posted

Ombré fascinuje ženský svet už dlhší čas. Všetko sa to začalo pri vlasoch. Aj keď ombré trend vo vlasovom stylingu pomaly ustupuje, stále nevyšiel z módy. Ombré trendom, teda farebným prechodom z tmavšej na svetlejšiu, sa pochopiteľne inšpirovali aj ďalšie beauty subodvetvia, medzi ktoré patrí aj vizážistika. V ombré štýle možno rúžovať aj pery. Vďaka nemu totiž získajú objem a to bez toho, aby ste museli investovať do drahých kozmetických produktov či estetických zákrokov. Stačiť Vám na to bude kontúrovacia ceruzka, rúž a púder. Tento trend môžete dosiahnuť aj samé doma, stačí vedieť ako nato.

Ako to robím ja? 4 základné kroky.

1. V prvom rade bude potrebné pery hydratovať. Odporúčam najskôr na pery naniesť balzam a chvíľku počkať, kým sa vsiakne. Potom vezmite púder a prepúdrujte si pery najlepšie transparentným púdrom alebo púdrom telovej farby.

2. Orámujte pery ceruzkou. Začnite tesne nad líniou hornej pery a pokračujte rovnako aj pri spodnej pere. Ceruzkou vyplňte aj kútiky pier. Zvoľte o niečo tmavší odtieň ceruzky ako následne rúžu.

3. Vyplňte rúžom stred pier. Aplikujte ho kozmetickým štetecom. Farbu nanášajte zo stredu pier k okrajom a mierne prekročte hranicu ceruzky. Vtedy uvidíte prvú fázu ombré efektu.

4. Takto nalíčené pery zafixujte transparentým púdrom alebo púdrom v svetlej farbe. Do stredu pier naneste väčšie množstvo tak, aby ste dosiahli najsvetlejší odtieň. Zvyšok pier takisto jemne poprášte.

Zvoliť môžete taktiež opačný farebný postup! Je to iba na Vás 🙂

0 Comments

Leave a Comment