Farba roka 2021

Klaudia Krivosudska MUA

In Líčenia Posted

Farba roka 2021

Ultimate Grey a Illuminating Yellow

Pantone Color Institute vyhlasuje každý rok farbu roka “Pantone Color of the year”, ktorá ovplyvňuje okrem iného aj módny, interiérový, či reklamný priemysel.

Farbu roka 2020 Classic Blue vystriedali tento rok až dve farby – základná neutrálna silá “Ultimate Grey” a žiarivá žltá “Illuminating Yellow”. Neutrálny odtieň vybrali prvýkrát v histórii. Obe sú nezávislé farby, ktoré predstavujú optimistické a hrejivé spojenie, ako aj pozitivitu a silu. Dve farby vybrali aj v roku 2016 a to bledoružovú a bledomodrú.

„Výber dvoch nezávislých farieb zdôrazňuje, ako sa rôzne prvky spájajú, aby vyjadrili odkaz nádeje a sily, ktorý je trvalý aj povznášajúci, a prenáša myšlienku, že nejde o jednu farbu alebo jednu osobu, ale o viac ako jednu,“ povedala v tlačovej správe Leatrice Eiseman, riaditeľka Pantone Color Institute.

“Je to kombinácia, ktorá hovorí o optimizme, odolnosti, nádeji a pozitivite, ktorú potrebujeme, pretože sa teraz reštartujeme, obnovujeme, znovunachádzame a pretvárame svoj obraz. Sú to dve extrémne nezávislé farby a zobrazujú, ako sa dva odlišné elementy stretávajú a vyjadrujú posolstvo sily a nádeje,” povedala Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute.

Použitie v interiéri

Mne sa táto kombinácia farieb v interiéri páči – prinesie do domácnosti slnečné lúče a pozitivitu. Sivá je neutrálna farba, ktorá sa dobre kombinuje. Použitie žltej na vankúšoch, prestieraní, obliečkach, či doplnkoch dodá priestoru život.

Šedá farba poskytuje stabilný základ, zatiaľ čo žltá podporuje intelektuálnu zvedavosť, vynaliezavosť a originálnosť priestoru.

Módny priemysel

Intenzívna žltá sa objavuje na prehliadkových mólach a v kolekciách jar/leto 2021 od svetových značiek: Gucci, Balmain, Miu Miu, Givenchy či Prada. Sivá farba toľko vzrušenia nevyvoláva. Svoj comeback totiž zažíva posledných 10 rokov.

Dvojica sivá a žltá je kontrastná, no pritom veľmi jednoduchá a nadčasová. Tak už viete, aké farby vytiahnuť zo šatníka, prípadne iba doplniť celý sivý outfit žltými doplnkami alebo tento trend aplikovať v líčení a manikúre.

0 Comments

Leave a Comment