Červený rúž – aký odtieň si vybrať?

Klaudia Krivosudska MUA

In Líčenia Posted

Červená farba

Nadčasová, neprehliadnuteľná, zmyselná, hravá, vášnivá.. Aká iná farba vo vás vyvolá toľko emócií? Veľa žien si napriek tomu myslí, že im nepristane. Opak býva pravdou. Stačí si len vybrať správny odtieň.

červené rúže

Ako si vybrať červený rúž?

Jahodová, malinová, oranžovo-červená, čerešňová, fuchsiová, bordová, či tehlová? Ako nájsť správny odtieň?

Teplý alebo studený odtieň?

Pri výbere rúžu rozhoduje tón vašej pleti. Ak je teplý, pristanú vám teplé odtiene červenej. Červené rúže s teplým podtónom majú pridaný žltý pigment, sú koralové a farebne ťahajú skôr do jahodova. Pozor na farbu zubov. Ak máte zuby dožlta, rúže s oranžovým podtónom vám ich zbytočne zvýraznia.

Ak je naopak váš tón pleti studený, správnou voľbou pre vás sú studené odtiene červenej. Červené rúže so studeným podtónom majú v sebe pridaný modrý pigment a ťahajú skôr do malinova.

rôzne odtiene červeného rúžu

Červený rúž – teplý, neutrálny, studený odtieň

Niekedy pomôže pri určení typu pleti zistiť farbu žíl na zápästí. Ak sú zafarbené do zelena, patríte medzi teplé (žlté) typy. Ak sú skôr modré, radíte sa medzi studené (ružové) typy. Ak neviete, ktorá farba dominuje, môžete patriť medzi neutrálne typy (žlto-ružové).

Tipy pri líčení

1. Ak si netrúfate na sýte červené farby, skúste najskôr červené tónované balzamy, či lesky.

2. Pre presnejšie vykreslenie pier (hlavne pri výrazných matných odtieňoch – hodia sa pre plné pery) odporúčam vždy požiť kontúrku. Hovorí sa, že by mala byť vo farbe rúžu, ja si dávam niekedy tmavšiu kontúrku na docielenie ombre efektu. Kontúrkou odporúčam zväčšiť aj úzke pery. Tým naopak pristanú svetlé odtiene.

3. Pri červených rúžoch je vidieť každá nedokonalosť. Odporúčam na záver začistiť líniu pier korektorom, príp. makeupom. A určite dbať na dokonalé prekrytie všetkých nedokonalostí na pleti. Červený rúž by ich mohol ľahko zvýrazniť.

4. Riaďte sa pravidlom: buď výrazné oči alebo pery.

5. S pribúdajúcím vekom voľte skôr krémovejšie odtiene. Dodajú vašim perám potrebnú starostlivosť a hydratáciu.

6. Ak nemáte ukážkové biele zuby, vyhýbajte sa krikľavým odtieňom (najmä oranžovej a ružovej)

7. Pozor na vysušené a popraskané pery. Hlavne pri matných rúžoch. Doprajte im pred nanesením jemnú masáž zubnou kefkou, alebo použite jemný peeling.

8. rúž Maybelline Color Sensational Made For All. Tento rúž bol špeciálne navrhnutý tak, aby sa hodil k všetkým odtieňom a podtónom pleti.

9. Aby rúž vydržal dlhše, tak si prvú vrstvu pritlačte do vreckovky a zľahka zapudrujte. Následne jemne naneste druhú vrstvu. Tento postup je vhodné používať, ak zvolíte výrazné a sýte farby.

Verím, že som vám trošku pomohla pri výbere červeného rúžu. Ak si stále nie ste isté, príďte si rúže vyskúšať ku mne na kurz sebalíčenia 🙂

0 Comments

Leave a Comment