Ako byť trendy nielen v líčení s farbou roka 2019 – Living Coral

Klaudia Krivosudska MUA

In Líčenia Posted

Bye Ultra Violet! Hi Living Coral!

Každý rok sa nesie v znamení novej farby, ktorá určuje trendy. Pantone vybralo pre tento rok koralovú, presne odtieň Living Coral s číslom 16-1546. Koralová farba je živá, radostná, bezprostredná, stelesňuje túžbu po hravom prejave. Navyše pochádza z podmorského sveta. Jej názov je odvodený od koralu, o ktorom sa hovorí, že je dar z mora.

Spoločnosť sa rozhodla pre túto farbu z dôvodu, že koralové útesy sú zdrojom obživy, ale i útočiskom pre drobné živočíchy. Má poskytovať útechu v dnešnom uponáhľanom svete. Farba odráža dobu, ktorú žijeme. Opisuje svet sociálnych sietí a dodáva im nový pohľad záujmu a energie. Vyjadruje radosť, po ktorej súčasné ľudstvo túži.

Living Coral je z hľadiska farebnej typológie teplý svetlý odtieň, ktorý v sebe nosí zlatistý nádych. Pristane tak blondínkam ako aj tmavovláskam.

Koralová farba sa môže objaviť vo vašom šatníku, oživiť môže váš interiér a samozrejme je úžasná aj v líčení. Pre tie odvážnejšie super farba na vlasy – hlavne na leto. Poďme sa na to pozrieť postupne.

Koralová v interiéri

Ide o farbu, ktorou môžete namaľovať celú miestnosť, alebo ňou natrieť iba jednu stenu. Môžete vybrať pohovku v tejto farbe, ktorá bude dokonalo dotvárať celkový dojem obývačky. Alebo zvoliť len doplnky (napr. vankúše), ktoré oživia interiér a dodajú mu vitalitu. Je to farba, ktorá rozžiari každú domácnosť.

Koralová na svadbe

Ak pripravujete a plánujete svadbu v tomto roku, tak skúste farbu roka zakomponovať aj do svadobnej výzdoby. Uvidíte, aká žiarivá bude vaša svadobná oslava. Taktiež môžete zvoliť túto farbu pre družičky.

 

Koralová vo vlasoch

Koralová farba oživí aj ten najobyčajnejší zostrih. V lete to bude určite top farba. Samozrejme pre tie odvážnejšie. Ak si tento odtieň chcete najskôr vyskúšať, nemusíte ísť hneď do trvalej farby, môžete siahnuť do jednodenných farieb L’Oréal Paris Colorista Hair Makeup alebo Colorista Washout, ktoré vám vydržia 5-15 umytí.

Koralová na nechtoch

Koralová farba krásne ukáže aj na vašich nechtoch. Nájdete ju určite u každej značky. Napríklad Rimmel a jeho 60 seconds Flip Flop (odtieň Coral Blush), Chanel Le Vernis (odtieň Coralium) alebo Butter London (Living Coral).

Koralová na perách

Farba roka nádherne vynikne aj na vašich perách. Avšak pozor na zuby. Táto farba má tendenciu zažltnuté zuby zdôrazňovať. Výborný je tekutý rúž Dior Addict Lip Tattoo v odtieni Natural Coral. Pery opticky zväčšuje a hodí sa tak na denné ako aj večerné líčenie. Taktiež MAC Coral Bliss, koralové odtiene rúžov Urban Decay Vice Liptick, či rúž Coral Addict od značky Milani, ktorý obsahuje jemný lesklý finiškrásne pery hydratuje a neobsahuje trblietky.

Koralová v líčení (nielen na perách)

V neposlednom rade sa táto farba dokonale hodí aj na líčenie očí. Makeup Revolution má paletku očných tieňov Life on The Dance Floor, konkrétne odtiene Guest List alebo môžete vyskúšať paletku očných tieňov Huda Beauty Coral Obsessions. Odporúčam. A samozrejme, koralová môže byť aj vaša lícenka (napr. Coral Temptation Blush od Bourjois, lícenka od značky Milani Baked Blush v odtieni Luminoso alebo lícenka od značky NARS v odtieni Torrid).

Ak ste koralovú farbu ešte nevyskúšali, dúfam, že ste sa článkom inšpirovali a zmeníte to tak ako ja.  Nech vám koralová prinesie do celého roku veľa krásy a živej energie!

0 Comments

Leave a Comment